Pondělí - Pátek

13:00-18:00

Fajn Nový Dvůr U Koruny

O nás
Komunitní projekty
Fajn Nový Dvůr U Koruny

Projekty Fajn Nový Dvůr U Koruny

Název projektu: Fajn Nový Dvůr u Koruny

Název programu: Operační program Praha – pól růstu ČR

Registrační číslo projektu: CZ.07.3.63/0.0/0.0/20_077/0001778

Hlavní cíl projektu:

Cílem projektu je podpora komunitních aktivit a místní sociální soudržnosti v Městské části Praha 16 prostřednictvím nově vzniklého komunitního centra Koruna, jehož výstavba byla podpořena v rámci výzvy č. 35 OP PPR.

Kulturně komunitní centrum Koruna tak obohatí své aktivity vybraným cílovým skupinám. Realizovány budou nízkoprahové, environmentální, aktivizační, poradenské, kulturní, vzdělávací i pohybové aktivity.

Probíhá od 1. 9. 2021 do 31. 8. 2023

Projekt je spolufinancován Evropskou unií. 

Děti a teenageři

Přátelé dvora

Seniorská akademie

Fajnový tým

Děti a teenageři

Chytrá hlavička

Vyzkoušej naše doučování pro žáky první až šesté třídy zábavnou formou s využitím moderních technologií. Můžeš využít jednorázové lekce ale i opakovaného doučování na delší dobu. Každé úterý je místo pro osm dětí – čtyři lekce maximálně pro dva.
Psychologická poradna a podpora s psycholožkou Nikol především pro žáky základní školy je tu pro vás například v případě nelehkých rodinných situacích, s potížemi v komunikaci s vrstevníky či rodiči/učitely nebo při výchovně - vzdělávacích potížích.
Rezervujte si

Mladá scén(k)a tvůrčí divadelní dílna na principu „Divadla utlačovaných“

A o čem divadlo utlačovaných je? Je více o analyzování, než o akceptování; o kladení otázek, než o dávání odpovědí; je také více o jednání, než o mluvení. V divadle utlačovaných diváci nezůstávají diváky (spectators) ale stávají se aktivními diváky-herci (spect-actors). Navrženo pro neherce, využívá jazyku divadla jako prostředku ke zkoumání života, hledání snů a tužeb a nalézání budoucnosti. Díky tomuto univerzálnímu prostředku mají všichni přítomní možnost sdílet s ostatními svůj názor na řešený problém. Divadlo utlačovaných tak slouží jako laboratoř ke zkoumání možných alternativ řešení konfliktu, která je ale současně i zábavou, podporuje kritické myšlení a dialog.

Děti se seznámí se základy klasické i moderní pantomimy, grotesky a neverbálního divadla. Vyzkouší si také práci s loutkou i různými rekvizitami a také jiné formy jevištního pohybu, improvizace, prvky divadelních soubojů, ale i techniku jevištních pádů. Za použití improvizace a etudování budou vytvářet krátké příběhy ze svého života, které pak převedou do divadelní řeči. Lektoři: Boženka Osvaldová je skvělá herečka a zkušená lektorka dramatických kurzů (např. divadlo Zbraslav). Ing. Michal Hecht vystudoval pantomimu na JAMU a akrobacii u Evy Bosákové. Absolvoval také kurzy pohybového a neverbálního divadla v Česku, Západním Berlíně i Dánsku a vzdělával se v režii a dramaturgii.
Rezervujte si

Koruna Kvete

Přírodovědný klub pro děti školního věku se zájmem o zvířátka a přírodu probíhá od pondělí do neděle v čase 15:00 – 17:00 hodin. O víkendu zveme ve stejném čase všechny předškolní děti v doprovodu rodičů. Společně se staráme o pohodlí našich zvířátek – králíčka, morčat, papoušků a rybiček. Samozřejmostí je i mazlení a hlazení. Pečujeme i o naše kytičky a keře abychom si v sezoně pochutnali na úrodě, kterou si sami vypěstujeme. Milé lektorky vám přestaví roční koloběh přírody.

Lektorky:

Jana Kočí má s vedením enviromentálních aktivit bohaté zkušenosti. Je členkou radotínské komunitní zahrady KoZa na mezi a pro náš dvůr získala grant na první kompostér Radotína.
Vlaďka Šrámková je vášnivou chovatelkou zvířat, tvůrkyní a milovnicí přírody. Během jejích lekcí budete tvořit různé výrobky z přírodnin i jiných materiálů.
Katka Tůmová je milá slečna, která pro vás doslova vymazlila naší králici Jáju Mrkvičku. Na jejích lekcích zažijete spoustu zábavy, protože jakožto benjamínek týmu nezkazí žádnou legraci.
Věrka Hanešková obohacuje náš tým lektorek rozsáhlými znalostmi o pěstování různých květin, křovin i dřevin.
Rezervujte si

Přátelé dvora

Klub her

Každý všední den si můžete během otevírací doby v centru Pod střechou zapůjčit šachy, Člověče, nezlob se, Scrabble i jiné hry. Za příznivého počasí si ve dvoře zahrajte kuželky, ping-pong nebo venkovní Člověče, nezlob se, stejně tak si můžete posedět na lavičkách nebo poležet v hamace.

Centrum Pod jednou střechou

Otevřené každý všední den od 13:00 do 18:00 hodin. To je místo pro všechny generace. Zde můžete využít počítač, připojení k Wi-Fi na vlastním zařízení, vytisknout si nebo zkopírovat, co potřebujete nebo si také zahrát některou z her. Zároveň je to klidné místo vhodné pro žáky navštěvující základní uměleckou školu. Zde si mohou napsat domácí úkoly, připravit referát, než začne lekce. Dveře jsou otevřené i pro ostatní – přijďte se spolužáky dát hlavy dohromady nad školním projektem. Náš fajnový tým vám rád poradí, kde vyhledat pravdivé a stručné informace z oblasti pracovní, sociální, zdravotní i kulturní.

Tým pod střechou

Koordinátorka centra Pod střechou Jana Kočí má ráda přírodu, kvalitní čaj a jejím velkým koníčkem je celoživotní vzdělávání.
Jarda Hájek je velkým fandou hi-tech vychytávek a rockové muziky.
Evka Barsová ráda cvičí, u nás v Kulturně komunitním centru vede lekce kalanetiky pro seniorky.
Vlasta Pilařová vede divadelní spolek Gaudium. Píše scénáře, hraje.
Katku Tůmovou znáte i z lekcí Koruna Kvete, je naším benjamínkem a její úsměv je nakažlivý.

Besedy, workshopy, akce

Těšit se můžete na besedy a workshopy na zajímavá témata, především z oblasti péče o zvířátka, pěstování rostlin, přírodní kosmetiky, zero waste, kompostování a jiné. Také na oblíbené radotínské výzvy - vánoční, velikonoční... Akce pořádané dobrovolníky a dobrovolnicemi z GOP, swapy, trhy nebo třeba autorská čtení.
Hladký průběh všech aktivit Fajn Nového Dvora U Koruny zajišťují koordinátorky Diana Jiřištová a Katka Veigertová.

Seniorská akademie

Jóga pro seniory a seniorky

Zveme vás na jemnou jógu s oblíbenou lektorkou Luckou. Zaměříme se především na správné dýchání a správnou techniku cviků. Každou středu od 10:30 hodin v novém sále "Ateliér".
Lektorka Lucka je dlouholetou cvičitelkou jógy, která se v této oblasti stále vzdělává. Navštěvuje kurzy a pobyty s jógou. Díky tomu své cvičení perfektně přizpůsobuje návštěvnicím svých lekcí.
Rezervujte si

Kalanetika pro seniorky

Rehabilitační cvičení s lektorkou Evkou je zaměřené na partie krční páteře, zad a jiné problémové oblasti. Příjemně se protáhnete a posílíte celý pohybový aparát. Vítáme vás každé úterý v 10:30 hodin v novém sále "Ateliér".
Lektorka Evka je radotínskou patriotkou. Její cvičení je pohodové, stejně jako ona a všude, kde ji potkáte je dobrá nálada. Kromě protažení a cviků se můžete těšit i na prostor pro povídání a sdílení.
Rezervujte si

Klub aktivních a nestárnoucích

Pravidelné setkání v centru Pod jednou střechou každý pátek od 13:00 do 18:00 hodin nabízí prostor pro získávání nových informací o dění nejen v Radotíně, společné povídání si, sdílení, plánování výletů i jiných akcí.
Ke společnému tvoření vás zve milá a usměvavá Vlasta.

Koruna Kvete

Do přírodovědného klubu Koruna Kvete zveme všechny seniory a seniorky se zájmem o zvířátka a přírodu každý den v čase 15.00-17.00 hodin. Společně se staráme o pohodlí našich zvířátek – králíčka, morčat, papoušků a rybiček. Samozřejmostí je i mazlení a hlazení. Pečujeme i o naše kytičky a keře abychom si v sezoně pochutnali na úrodě, kterou si sami vypěstujeme.
Rezervujte si

Přednášky, besedy

Během roku se můžete těšit na zajímavé přednášky v novém sále. Společným tématem je „Zdravé stárnutí“. Těšit se můžete například na informace z oblasti zdravý životní styl, zdravé stravování, osvěta, jak se vyznat v médiích, přednášky místních lékařů, kulturně vzdělávací tipy pro seniory a jiné. Aktuální informace budou vždy dostupné v centru Pod střechou a zde na webových stránkách v záložce „aktuální program“.

Fajnový tým

Celý tým Kulturně komunitního centra Koruna je tu pro Vás. Budeme rádi za jakýkoliv kontakt a zpětnou vazbu.

Napište nám

Projekt: Fajn Nový Dvůr u Koruny
Registrační číslo: CZ.07.3.63/0.0/0.0/20_077/0001778

Kontaktujte nás

Adresa
nám. Osvoboditelů 44, 153 00 Praha 16
nám. Osvoboditelů 1740/17, 153 00 Praha 16
Kde nás najdete?
nám. Osvoboditelů 44, 153 00 Praha 16
nám. Osvoboditelů 1740/17, 153 00 Praha 16
Otevřeno
Pondělí-Pátek
13:00-18:00 
© 2023 Kulturně komunitní centrum Koruna | Vyrobilo studio