Pondělí - Čtvrtek

15:00-19:00

Kulturně komunitní centrum Koruna

O nás
Komunitní projekty
Kulturně komunitní centrum Koruna

Kulturně komunitní centrum koruna

Název programu: Operační program Praha – pól růstu ČR

Registrační číslo projektu: CZ.07.3.63/0.0/0.0/20_077/0001778

Hlavní cíl projektu:

Cílem projektu je podpora komunitních aktivit a místní sociální soudržnosti v Městské části Praha 16 prostřednictvím nově vzniklého komunitního centra Koruna, jehož výstavba byla podpořena v rámci výzvy č. 35 OP PPR.

Kulturně komunitní centrum Koruna tak obohatí své aktivity vybraným cílovým skupinám. Realizovány budou nízkoprahové, environmentální, aktivizační, poradenské, kulturní, vzdělávací i pohybové aktivity.

Probíhá od 1. 9. 2021 do 31. 8. 2023

Projekt je spolufinancován Evropskou unií. 

Kurzy pro děti a mládež

Přátelé dvora

Kurzy pro dospělé

Fajnový tým

Děti a teenageři

Nový cirkus pro děti a mládež

Kurz cirkusu pro děti od 8 do 15 let bude změřený na základy cirkusových technik a pohybového divadla. Budeme dělat pozemní akrobacii, naučíme se balancovat, žonglovat, tvořit pohybem a spoustu dalších cirkusových dovedností, které využijete nejen v cirkuse ale i při sportu, tanci nebo v klasickém herectví.
O lektorce: Ludmila Ješutová, herečka a performerka, studovala Hudební Akademii Múzických umění v Praze - Nonverbální divadlo a také Fyzické divadlo ve Švýcarsku na Accademia Teatro Dimitri. Má za sebou spolupráci s předními českými soubory pohybového divadla. Je lektorkou fyzického divadla a techniky pohybu pro děti i dospělé.
Rezervujte si

Malí neposedové

Pojďte si společně užít legraci, hýbat se, hrát si a poznávat nové kamarády na kurzu Malí neposedové! Kurz je určen pro děti ve věku 18 měsíců - 3 roky, budeme rozvíjet pohyb, koordinaci těla i rytmiku, to vše za přítomnosti rodičů.
Rezervujte si

Mladá scén(k)a tvůrčí divadelní dílna na principu „Divadla utlačovaných“

A o čem divadlo utlačovaných je? Je více o analyzování, než o akceptování; o kladení otázek, než o dávání odpovědí; je také více o jednání, než o mluvení. V divadle utlačovaných diváci nezůstávají diváky (spectators) ale stávají se aktivními diváky-herci (spect-actors). Navrženo pro neherce, využívá jazyku divadla jako prostředku ke zkoumání života, hledání snů a tužeb a nalézání budoucnosti. Díky tomuto univerzálnímu prostředku mají všichni přítomní možnost sdílet s ostatními svůj názor na řešený problém. Divadlo utlačovaných tak slouží jako laboratoř ke zkoumání možných alternativ řešení konfliktu, která je ale současně i zábavou, podporuje kritické myšlení a dialog.

Děti se seznámí se základy klasické i moderní pantomimy, grotesky a neverbálního divadla. Vyzkouší si také práci s loutkou i různými rekvizitami a také jiné formy jevištního pohybu, improvizace, prvky divadelních soubojů, ale i techniku jevištních pádů. Za použití improvizace a etudování budou vytvářet krátké příběhy ze svého života, které pak převedou do divadelní řeči. Lektoři: Boženka Osvaldová je skvělá herečka a zkušená lektorka dramatických kurzů (např. divadlo Zbraslav). Ing. Michal Hecht vystudoval pantomimu na JAMU a akrobacii u Evy Bosákové. Absolvoval také kurzy pohybového a neverbálního divadla v Česku, Západním Berlíně i Dánsku a vzdělával se v režii a dramaturgii.
Rezervujte si

Konverzace v němčině hrou pro děti

Kurzy konverzace v němčině pro děti probíhají hrou v prostředí dvora našeho kulturního centra. Kurz německého jazyka vede vynikající pedagožka Věra Hanešková. Děti si v kurzu pohrají i s našimi morčátky Sněženkou a Rózinkou a králíkem Jájou.
V případě špatného počasí se kurzy přesouvají do vnitřních prostor.
Rezervujte si

Tvoření s Vlastou Pilařovou

Tvoření pro děti každou středu od půl druhé do tří hodin s paní Vlastou. Děti jsou rozděleny na dvě skupiny, každá se potkává jednou za dva týdny.
Rezervujte si

Přátelé dvora

Klub her

Každý všední den si můžete během otevírací doby v nízkoprahovém centru nebo ve fajnové kavárně zapůjčit křídy, šachy, Člověče, nezlob se, Scrabble i jiné hry. Za příznivého počasí si ve dvoře zahrajte kuželky, ping-pong nebo venkovní Člověče, nezlob se, stejně tak si můžete posedět na lavičkách nebo poležet v hamace a děti jistě využijí spousty odrážedel.

Můžete se také domluvit se sousedy a uspořádat na dvoře oslavu narozenin vašich dětí, nebo sousedské setkání, opékání buřtů, nebo grilování. Se vším poradí naši kavárníci.

Nízkoprahové centrum a recepce

Otevřené každý všední den od 15:00 do 19:00 hodin. To je místo pro všechny generace. Zde můžete koupit vstupenky na všechny naše akce, nebo zájezdy pro seniory. Můžete využít počítač, připojení k Wi-Fi na vlastním zařízení, vytisknout si nebo zkopírovat, co potřebujete nebo si také zahrát některou z her. Zde si mohou děti napsat domácí úkoly, připravit referát, než začne lekce. A hlavně zde můžete pozdravit i pohladit naše skvělá morčátka i upovídané papoušky.

Tým pod střechou

Jarda Hájek je velkým fandou hi-tech vychytávek a rockové muziky.
Evka Barsová ráda cvičí, u nás v Kulturně komunitním centru vede lekce kalanetiky pro seniorky.
Vlasta Pilařová vede divadelní spolek Gaudium. Píše scénáře, hraje.

Besedy, workshopy, akce

Těšit se můžete na besedy a workshopy na zajímavá témata, především z oblasti péče o zvířátka, pěstování rostlin, přírodní kosmetiky, zero waste, kompostování a jiné. Také na oblíbené radotínské výzvy - vánoční, velikonoční... Akce pořádané dobrovolníky a dobrovolnicemi z GOP, swapy, trhy nebo třeba autorská čtení.

Dospělí a senioři

Jóga pro seniory a seniorky

Zveme vás na jemnou jógu s oblíbenou lektorkou Luckou. Zaměříme se především na správné dýchání a správnou techniku cviků. Každou středu od 10:30 hodin v novém sále "Ateliér".
Lektorka Lucka je dlouholetou cvičitelkou jógy, která se v této oblasti stále vzdělává. Navštěvuje kurzy a pobyty s jógou. Díky tomu své cvičení perfektně přizpůsobuje návštěvnicím svých lekcí.
Rezervujte si

Kalanetika pro seniorky

Rehabilitační cvičení s lektorkou Evkou je zaměřené na partie krční páteře, zad a jiné problémové oblasti. Příjemně se protáhnete a posílíte celý pohybový aparát. Vítáme vás každé úterý v 10:30 hodin v novém sále "Ateliér".
Lektorka Evka je radotínskou patriotkou. Její cvičení je pohodové, stejně jako ona a všude, kde ji potkáte je dobrá nálada. Kromě protažení a cviků se můžete těšit i na prostor pro povídání a sdílení.
Rezervujte si

Klub aktivních a nestárnoucích

Pravidelné setkání v centru Pod jednou střechou každý pátek od 13:00 do 18:00 hodin nabízí prostor pro získávání nových informací o dění nejen v Radotíně, společné povídání si, sdílení, plánování výletů i jiných akcí.
Ke společnému tvoření vás zve milá a usměvavá Vlasta.

Konverzace v angličtině pro seniory a dospělé

Konverzace s lektorkou angličtiny Sašou v malé skupině do šesti osob. Scházíme se každý pátek dopoledne od 9:00 do 10:00, kurz začíná ukázkovou lekcí zdarma v 9. 2.
Rezervujte si

Přednášky, besedy

Během roku se můžete těšit na zajímavé přednášky v novém sále. Společným tématem je „Zdravé stárnutí“. Těšit se můžete například na informace z oblasti zdravý životní styl, zdravé stravování, osvěta, jak se vyznat v médiích, přednášky místních lékařů, kulturně vzdělávací tipy pro seniory a jiné. Aktuální informace budou vždy dostupné v centru Pod střechou a zde na webových stránkách v záložce „aktuální program“.

Fajnový tým

Celý tým Kulturně komunitního centra Koruna je tu pro Vás. Budeme rádi za jakýkoliv kontakt a zpětnou vazbu.

Napište nám

Projekt: Fajn Nový Dvůr u Koruny
Registrační číslo: CZ.07.3.63/0.0/0.0/20_077/0001778

Kontaktujte nás

Adresa
nám. Osvoboditelů 44, 153 00 Praha 16
nám. Osvoboditelů 1740/17, 153 00 Praha 16
Kde nás najdete?
nám. Osvoboditelů 44, 153 00 Praha 16
nám. Osvoboditelů 1740/17, 153 00 Praha 16
Otevřeno
Pondělí - Čtvrtek
15:00 - 19:00
© 2024 Kulturně komunitní centrum Koruna | Vyrobilo studio